O nás

Motor-Car Nové Zámky

 

Spoločnosť Motor-Car Nové Zámky s.r.o. pôsobí v oblasti predaja áut v našom regióne od roku 1997 a spadá do skupiny Motor-Car Group, ktorá pôsobí vo viacerých krajinách Európy.
Zastrešuje predaj a servis vozidiel značky MG, Opel a Mercedes-Benz.
Naša filozofia spočíva v predaji kvalitných produktov v spojení s poskytovaním kvalitných služieb, pričom najväčší dôraz kladieme na spokojnosť zákazníkov.
Okrem predaja, záručného a pozáručného servisu osobných a úžitkových vozidiel, zabezpečujeme predaj náhradných dielov, poisťovacie služby, obhliadky a likvidáciu poistných udalostí ako aj financovanie vozidiel a to všetko „pod jednou strechou“!

 

Motor-Car Group

 

Dohoda medzi Andrejom Glatzom a rakúskou spoločnosťou Wiesenthal položila v roku 1989 základ skupiny Motor-Car.
Po udalostiach v roku 1989 bola dňa 24. októbra 1990 zaregistrovaná spoločnosť Motor-Car Wiesenthal & Co, spol. s r.o. a stala sa tak prvým predajcom značky Mercedes-Benz na Slovensku.
Od tohto momentu sa predajná a servisná sieť rýchlo rozrástla. Krátko na to bol založený Mercedes-Benz Financial Services, sprevádzaný rozvojom predajnej a servisnej siete pre úžitkové a nákladné vozidlá, ako aj pridávaním nových značiek do portfólia.
V roku 2001 sa pôvodná spoločnosť Motor-Car Wiesenthal & Co rozdelila na dva subjekty: Motor-Car Wiesenthal & Co, spol. s r.o. (nová spoločnosť), ktorá zdedila úlohu generálneho distribútora Mercedes-Benz na Slovensku, a Motor-Car Bratislava spol. s r.o. ktorá prevzala maloobchod a vlastníctvo dcérskych spoločností. Tá sa do roku 2019 rozrástla na sieť 49 prevádzok na Slovensku, v Českej republike a Maďarsku.
Na prelome rokov 2019 a 2020 prešla spoločnosť rozsiahlymi štrukturálnymi zmenami. Sedem obchodných zastúpení prešlo do vlastníctva miestnych partnerov. Pozíciu generálneho riaditeľa Motor-Car Bratislava prevzal Ing. Matúš Brečka. Motor-Car Group si ponechala 11 prevádzok na Slovensku, 4 v Českej republike a 2 v Maďarsku. Sortiment zastupovaných značiek však zostal nezmenený na 16.

 

Hedin Mobility Group

 

Hedin Mobility Group je jedným z najväčších európskych predajcov áut v súkromnom vlastníctve. Podnik zamestnáva viac ako 5 000 ľudí a je zastúpený vo viac ako 200 lokalitách v 14 krajinách. Čisté tržby v roku 2021 činili 28,2 miliardy SEK a skupina predala viac ako 130 000 vozidiel. Portfólio skupiny zahŕňa približne 36 automobilových značiek a spoločnosť poskytuje kompletný servis pre súkromných aj firemných zákazníkov. Portfólio zahŕňa aj distribúciu značiek Ford a MG vo Švédsku, Renault, Dacia a Alpine vo Švédsku a v Dánsku ako aj Dodge a RAM v Európe. Okrem toho aktivity skupiny zahŕňajú veľkoobchodnú prevádzku pneumatík a náhradných dielcov, autopožičovňu Mabi Mobility AB, súkromnú lízingovú spoločnosť Car to Go Sweden AB, korporátnu lízingovú spoločnosť Unifleet AB a spoluvlastníctvo v Pendragon PLC a iMove AS.
Hedin Mobility Group je súčasťou skupiny Hedin Group spolu s Tuve Bygg AB a I.A. Hedin Fastighet AB. Hedin Group je tiež partnerom v Consensus Asset Management a Ripam Invest AB, ktorý vlastní Marstrands Kurhotell, Kurbadhus a Societetshus.